Zarabianie przez internet
fot. pixabay.com

Praca przez internet od wielu lat stała się bardzo dochodową formą zarabiania. W ciągu ostatnich kilku miesięcy zyskała jeszcze bardziej na popularności i wciąż przybywa dobrze płatnych zawodów, które jeszcze kilka lat temu nawet nie istniały. Zarabianie przez internet to nie tylko klikanie w reklamy czy wypełnianie ankiet. Zarabiać można prowadząc kanał na YouTube, pisząc bloga, korzystając z dobrodziejstw marketingu afiliacyjnego (programy partnerskie) czy marketingu sieciowego (MLM). 

Dobrym źródłem dochodu stało się również oferowanie szkoleń czy kursów oraz sprzedaż ebooków. Wszystko to odbywa się w wirtualnym świecie. Na co dzień można więc pracować na etacie np. w przedszkolu, a po pracy być social media ninją. To od nas zależy, czy pracę przez internet potraktujemy jako dodatkowe czy pełnoetatowe zajęcie.

Zawody XXI wieku

  • wirtualna asystentka – osoba, która sprawuje obowiązki podobne do zadań tradycyjnej asystentki, a nawet sekretarki. Zajmuje się prowadzeniem biura i administracji firmy, umawianiem spotkań, odpowiadaniem na wiadomości email.
  • influencer – osoba, która skutecznie wpływa na opinię innych na temat produktu, usługi, marki itp. Swoje działania prowadzi w mediach społecznościowych, ma dobrze rozwinięty kanał skupiający zaangażowanych odbiorców.
  • freelancer – tzw. wolny strzelec, osoba pracująca zdalnie na własnych warunkach, realizująca zlecenia z zakresu wyuczonej przez niego dziedziny. Freelancerem może być grafik, programista, copywriter, wirtualna asystentka.
  • copywriter – osoba realizująca zlecenia na pisanie artykułów, tekstów na strony internetowe, ulotki, broszury, opisy do sklepów internetowych, a także teksty pod kątem SEO, precle itp.
  • social media manager – osoba ta zarządza mediami społecznościowymi innych firm, zna się na marketingu społecznościowym, wie, jak budować zaangażowaną społeczność, jak kreować i wzmacniać wizerunek firmy.
  • specjalista SEO – osoba, która zajmuje się optymalizowaniem witryn pod kątem wyszukiwarek internetowych. Praca pozycjonera SEO wymaga analitycznego myślenia i umiejętności wysnuwania słusznych wniosków na podstawie liczb, wykresów i statystyk.

Warto zauważyć, że wszystkie wymienione zawody w mniejszym bądź większym stopniu powiązanie są z prowadzeniem bloga. Blog to nieodłączny element wirtualnego świata pomagający zwiększać sprzedaż, budować wizerunek docierać do nowych odbiorców. Dlatego, jeśli nie wiesz, jak pisać bloga, warto również uzupełnić tę wiedzę.

fot. pixaba.com

Zalety pracy zdalnej

– nienormowany czas pracy – to my ustalamy w jakich godzinach pracujemy i ile czasu poświęcamy zleceniom i ile pracy jesteśmy w stanie wykonać. Należy jednak pamiętać, że szybsza realizacja jednego zlecenia daje nam możliwość przyjęcia kolejnego, a to się wiąże ze zwiększonymi zarobkami.

– poszerzanie horyzontów i zdobywanie doświadczenia – nowe zlecenia zawsze wiążą się z nowymi doświadczeniami. Nowe zlecenie to nowe kontakty, nowe znajomości i nowe możliwości. Niewykluczone, że po realizacji zlecenia nie otrzymamy oferty pełnego etatu.

– zdobywanie wiedzy i podnoszenie kwalifikacji – ze zdobywaniem nowego doświadczenia wiąże się również zdobywanie wiedz, umiejętności, podnoszenie kompetencji i kwalifikacji. Każde kolejne zlecenie to schodek wyżej w naszym rozwoju.

– rozwijanie cech lidera – praca zdalna wymaga właściwego zarządzania czasem, dobrej organizacji pracy i czasu, konsekwencji, systematyczności, terminowości, dążenia do realizacji wyznaczonych celów. Są to cechy, które warto rozwijać, ponieważ na pewno wpłyną pozytywnie na nasz rozwój niezależnie od wykonywanego zawodu.

Zawodów w wirtualnym świecie jest zdecydowanie więcej. Dają nam możliwość zarabiania bez wychodzenia z domu, realizowania się na płaszczyźnie zawodowej. Rynek pracy bezustannie zostaje powiększany o nowe zawody odpowiadające zapotrzebowaniu firm. Warto śledzić ogłoszenia z ofertami pracy, bo być może czeka gdzieś tam propozycja, która będzie idealnie dostosowana do naszych umiejętności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here