Kurs Excel online
fot. pixabay.com

W ostatnich miesiącach cały świat spowolnił. Zderzyliśmy się z okrutną rzeczywistością, w której nie możemy wyjść do restauracji czy kina ani spotkać się ze znajomymi. Wyjścia z domu ograniczamy do minimum starając się dostosować do ustalonych godzin robienia zakupów. Rzeczywistość, w której musimy się odnaleźć napawa lękiem, brakiem pewności, jak będzie wyglądała nasza przyszłość i czy firma, w której pracujemy za chwilę nie zostanie dotknięta kryzysem. 

To bardzo dobry czas, by pomyśleć o sobie. Wykorzystać to wytchnienie i konieczność pozostania w domu na coś wartościowego, co może nam się przydać w przyszłości. Taką możliwość dają szkolenia online, które stanowią nie tylko doskonałą formę zabicia czasu, ale również rozwijają nasze pasje i przede wszystkim podnoszą kwalifikacje i kompetencje. Kursy internetowe zazwyczaj podzielone są na kursy językowe (np. język angielski dla początkujących), kursy zawodowe (kursy księgowe online, szkolenie social media, kurs szybkiego pisania) i kursy hobbystyczne (kurs florystyki, kurs malarstwa, kurs szycia, kurs gry na gitarze).

Wśród kursów zawodowych dużym uznaniem cieszy się nauka pisania na klawiaturze i kurs Excel online, któremu dziś poświęcimy odrobinę uwagi.

Co to jest Excel? 

MS Excel, czyli inaczej arkusz kalkulacyjny, to najpopularniejsze i najczęściej używane narzędzie biurowe do przetwarzania danych liczbowych. To program, który na ekranie komputera prezentuje tabelę obliczeniową, czyli zestawienia liczbowe tworzone w kolumnach i wierszach, które dzięki odpowiednim komendom (wzorom) można dowolnie sumować i porównywać. Excel świetnie sprawdza się do prowadzenia rachunków domowego budżetu i prowadzenia firmowej ewidencji.

Excel świetnie sprawdza się podczas analizy danych oraz tworzenia wykresów liczbowych, liniowych, kołowych i słupkowych. To ułatwia sporządzenie bilansu miesięcznego, przygotowanie do wydruku rachunków i zestawień wybranych danych. Ponadto sprawdza się przy tworzeniu tabel do planowania np. budżetu domowego lub firmowego. W administracji biurowej wciąż jest niezastąpionym narzędziem, ponieważ dzięki odpowiednio skonstruowanym arkuszom pomaga analizować funkcje programu księgowego, karty plac czy bazy kontrahentów i klientów. W wielu zawodach, zwłaszcza biurowych, jego znajomość jest obowiązkowa.

darmowy Kurs Excel online
fot. pixabay.com

Kurs Excel online

Wiele osób uważa, że potrafi korzystać z MS Excel, prawda jest jednak taka, że ta umiejętność kończy się na uruchomieniu programu i utworzeniu prostej tabelki. Excel daje znacznie więcej możliwości. Choć nikt dotychczas nie określił poziomów znajomości programu (tak jak np. W przypadku nauki języków obcych – A1, A2, B1, B2), to twórcy szkoleń starają się na zasadzie skali systematyzować poziom wiedzy i umiejętności.

Podstawowy kurs Excel pozwala nabyć takie umiejętności jak: wprowadzanie formuł, automatyczne uzupełnianie pól, tworzenie notatek i komentarzy, filtrowanie, modyfikowanie formatów daty i czasu, zapisywanie skoroszytów, tworzenie podstawowych wykresów.

Zarówno kursy stacjonarne, jak i te online rozpoczynają się od poziomu podstawowego. Dla osób, którym Excel nie jest całkowicie obcy, jest to doskonała forma powtórki, która na pewno nie stanowi straty czasu. Szkolenia płynnie przechodzą z poziomu podstawowego do poziomu autonomicznego. Taki kurs pozwala zapoznać się z metodami tworzenia formuł, adresowania względnego, bezwzględnego i mieszanego w formułach MS Excel. Pozwala także poznać funkcje ułatwiające prace i te, które umożliwiają automatyczne podejmowanie decyzji przed formułę. Kurs dostarcza również takiej wiedzy, jak profesjonalne i automatyczne metody raportowania, takie jak tabele przestawne i sumy częściowe. A wszystko to zapewniają darmowe kursy online.

Wiele kursów (niekoniecznie płatnych) kończy się uzyskaniem certyfikatu, który w przyszłości może się przydać jako uzupełnienie CV podczas poszukiwań pracy. To doskonały powód, by ten trudny dla każdego czas właściwie wykorzystać i pomyśleć o swoim rozwoju. Bo jak mówi mądre przysłowie, inwestowanie w siebie, to najlepsza inwestycja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here