Henryk Sienkiewicz - książki autora

Henryk Sienkiewicz jest jednym z najpopularniejszych i zasłużonych polskich twórców. Pisał nowele, publicystykę, a także powieści. W 1905 roku otrzymał prestiżową Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury za całokształt twórczości. Które książki Sienkiewicza warto przeczytać? Henryk Sienkiewicz – książki autora, których nie może pominąć. 

Twórczość Henryka Sienkiewicza

Henryk Sienkiewicz urodził się 5 maja 1846 roku w Woli Okrzejskiej. Zmarł natomiast 15 listopada 1916 roku w Vevey. W 1869 roku Henryk Sienkiewicz zadebiutował jako dziennikarz, a jego pierwsze teksty ukazały się w czasopismach „Przegląd Tygodniowy” oraz „Tygodnik Ilustrowany”. Pisał wtedy pod pseudonimem Litwos do „Gazety Polskiej” oraz „Niwy”.

W 1873 roku Sienkiewicz otrzymał stałą rubrykę w „Gazecie Polskiej”, zatytułowaną „Bez tytułu”. Dwa lata później, w 1875 roku, rozpoczął cykl felietonów zatytułowany „Chwila obecna”. W 1874 roku został natomiast redaktorem działu literackiego w „Niwe”.

Kariera dziennikarska była dla Sienkiewicza ważnym doświadczeniem, które pozwoliło mu rozwijać swoje umiejętności pisarskie oraz zdobyć szersze grono czytelników. Dzięki pracy w prasie miał także dostęp do informacji i wydarzeń, które mogły później znaleźć odzwierciedlenie w jego literackich dziełach.

Henryk Sienkiewicz – książki autora w ofercie SkupSzop

Spod pióra pisarza wyszło mnóstwo obecnych klasyków polskiej literatury. Z twórczością Sienkiewicza stykamy się bowiem już w szkole. Jego powieść historyczna “W pustyni i w puszczy” znajduje się w kanonie lektur. Co więcej, Sienkiewicz był autorem noweli, takich jak Latarnik”, “Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela”, czy “Janko Muzykant”. Sienkiewicz napisał również słynną polską trylogię, która doczekała się adaptacji filmowej. Składają się na nią tytuły: “Ogniem i mieczem”, “Potop” oraz “Pan Wołodyjowski”.

Inne książki autora, których również nie możemy ominąć to “Quo Vadis”, czy “Krzyżacy”. Te powieści także zostały przeniesione na wielki ekran i do dziś są chętnie oglądane. Literatura Sienkiewicza jest poważna i wywołuje w odbiorcach zadumy. Pisarz traktował o tym, co ważne. Co ciekawe, wiele tematów podejmowanych przez Sienkiewicza jest aktualnych do dziś. Wiele pozycji jego autorstwa znajdziesz w ofercie SkupSzopu – interenetgo skupu książek. Niektóre dostępne pozycje są nowe, inne używane, ale wszystkie w bardzo dobrym stanie. Co ważne, wyróżniają się atrakcyjną ceną. Znajdź książki Henryka Sienkiewicza w SkupSzop i ciesz się ciekawą lekturą. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here