kursy internetowe
fot. pixabay.com

Mówi się, że inwestowanie w siebie to najlepsza inwestycja. Trudno się z tym nie zgodzić. Samorozwój pozwala poprawiać kompetencje i kwalifikacje, zdobywać nową wiedzę, rozwijać pasje, zwiększać samoocenę, daje możliwość awansu oraz dodaje pewności siebie. Dlaczego jeszcze warto się rozwijać i co dają nam kursy internetowe?

Z ciągłego dokształcania się płynie wiele korzyści. Do wyżej wymienionych można także doliczyć ćwiczenie pamięci i koncentracji czy rozwijanie mózgu. Zanim zasłonimy się wymówką “nie mam czasu” warto zwrócić uwagę na darmowe kursy online, których wachlarz jest niesamowicie obszerny.

Jakie wybrać kursy internetowe?

  • szkolenie social media – wiedza z zakresu social mediów musi być stale aktualizowana. Media społecznościowe bezustannie się rozwijają i nawet najlepszy social media ninja musi dbać, by być na bieżąco. Również ważność certyfikatów dość często wygasa po upływie 2 czy 4 lat i należy je ponawiać.
  • język angielski dla początkujących – kursy językowe są najpopularniejszą formą samorozwoju. Sięgają po nią osoby niezależnie od wieku czy wykonywanego zawodu. Nauka języka obcego może być formą rozwijania pasji lub celu wiążącego się z ambicjami zmiany pracy czy awansu. Najczęściej wybierany kurs online to język angielski dla początkujących, choć zaraz w szeregu ustawia się język niemiecki, francuski, rosyjski, włoski i hiszpański.
  • kurs excel online aktualnie znajomość pakietu Office jest niezbędna już nawet na poziomie szkoły podstawowej. Nie zawsze jednak tak było i kurs Excela cieszy się sporą popularnością zwłaszcza wśród osób, które aplikują na stanowiska biurowe.
  • nauka pisania na klawiaturze – trening choć nie uzupełnia wiedzy i nie podnosi kompetencji na pewno jest bardzo praktyczny, zwłaszcza dla osób, które na co dzień dużo korzystają z komputera. Kurs szybkiego pisania przydaje się w takich zawodach jak copywriter, pisarz, wirtualna asystentka.
  • kursy księgowe online korzysta z nich najwięcej osób na samozatrudnieniu, które chcą samodzielnie zająć się księgowością własnej firmy. Są to głównie freelancerzy, ale również osoby, które chcą się przebranżowić, uzupełnić wiedzę lub zwyczajnie księgowość wiążę się z ich zainteresowaniami.

To tylko przykładowe kursy spośród najczęściej wybieranych i rekomendowanych przez internautów. Przed wyborem kursu warto zastanowić się, nauka którego przyniesie nam najwięcej przyjemności lub korzyści (w tym zawodowych np. awans).

kurs internetowy
fot. pixabay.com

Szkolenia online – zalety

– indywidualna praca nad systematycznością i organizacją czasu. Samodzielna nauka w domu wymaga dyscypliny, systematyczności, konsekwencji, prawidłowej organizacji czasu. Poza nabytą wiedzą i umiejętnościami, otrzymujemy jeszcze w pakiecie cechy, które warto posiadać i rozwijać.

– indywidualny tryb nauki. Szkolenia online to doskonała forma nauki zwłaszcza dla osób, które demotywuje pozostawanie w style, nie radzą sobie w pracy w grupach i zdecydowanie wolą indywidualny tryb nauczania, podczas którego sami decydują, której partii materiału trzeba poświęcić więcej uwagi, którą jeszcze powtórzyć, a która nie sprawiła najmniejszego problemu.

– rozwijanie kreatywności. Samodzielne organizowanie czasu, znajdowanie rozwiązań i metod ułatwiających i przyspieszających naukę wymaga od nas kreatywności. Jeśli na co dzień wydaje nam się, że nie posiadamy tej cechy, szybko możemy przekonać się, że potrzeba matką wynalazku i jesteśmy mistrzami w szukaniu wygodnych rozwiązań.

– satysfakcja. Nie ma lepszej nagrody niż duma z samego siebie, która automatycznie wpływa na poczucie własnej wartości, zwiększenie pewności siebie, poprawę samopoczucia.

Kursy internetowe to niezwykle popularna (zwłaszcza w ostatnim czasie) forma samorozwoju. Można wybierać spośród kursów językowych, zawodowych czy hobbystycznych; darmowych i odpłatnych. Wystarczy tylko poświęcić odrobinę czasu, dowiedzieć się, która platforma posiada najprzyjaźniejszą i najdogodniejszą formę nauki (audiobooki, ćwiczenia online, materiały do pobrania, podcasty) i po prostu rozpocząć naukę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here