Szkolenia social media
fot. pixabay.com

Jaka jest pierwsza nasza czynność po przebudzeniu lub jaką czynnością zakańczamy dzień? Miliony ludzi na całym świecie swój dzień zaczynają i kończą od przejrzenia mediów społecznościowych. Stanowi to dla nich formę rozrywki. Każdego dnia naszym oczom ukazują się tysiące komunikatów, które świadomie bądź nieświadomie kodujemy i przetwarzamy. Trafiamy na produkty lub usługi, które zapadają w naszej pamięci, by przypomnieć o sobie, w momencie, kiedy ich potrzebujemy i rozważamy zakup. 

By ta reklama mogła do nas dotrzeć i przekonać nas do zakupu, najpierw musi przejść przez ręce sztabu doświadczonych osób, których zadaniem jest stworzenie i przekazanie treści w mediach społecznościowych, tak, by dotarły do odpowiednich osób i zachęciły je do zakupu. Oznacza to, że media społecznościowe dla jednych są źródłem rozrywki, a dla innych utrzymania.

Szkolenia online – social media

Social media manager to zawód marzeń dla każdego, kto odkrył potencjał mediów społecznościowych. Tak naprawdę zawód ten jest w zasięgu ręki każdego, kto poważnie myśli o samorozwoju. Na początek warto sprawdzić darmowe kursy online, by upewnić się, że rzeczywiście jest to coś, czym chcemy się zajmować. Później dopiero można zacząć inwestować czas i pieniądze w edukację, która zrobi z nas prawdziwego social media ninja.

Szkolenie online z social media opiera się o takie zagadnienia jak social media marketing, public relationscopywritingpersonal branding a także influencer marketing. Jest to jednak tak rzeczowa i praktyczna wiedza, że jej przyswojenie nie powinno stanowić problemu. Pozostaje kwestia wyczucia i intuicji, na której często musi się opierać social media manager.

Praca w social media marketingu wymaga mimo wszystko jest bardzo intuicyjna. Obserwując dobrze rozwinięte profile celebrytów, polityków, sław czy chociażby influencerów łatwo można zaobserwować, co przyciąga uwagę internautów, jakie treści napędzają ruch, jakie motywują do wyrażenia własnej opinii. Doskonałą praktykę w social media marketingu zapewnia stworzenie własnego profilu i tchnienie w niego życia. Na własnym przykładzie bardzo łatwo zrozumieć i zaobserwować istotę mediów społecznościowych.

kurs social media
fot. pixabay.com

Kursy internetowe – jaki wybrać?

Internet daje całe mnóstwo możliwości rozwoju. Znaleźć tam można kursy internetowe językowe (język angielski dla początkujących), zawodowe (kursy księgowe online, kurs Excel onlinenauka pisania na klawiaturze), hobbystyczne (florystyka, gra na gitarze, kurs szycia). Decydując się na szkolenie social media warto wziąć pod uwagę, że jest to niezwykle odpowiedzialny zawód, bowiem naszym zadaniem będzie kreowanie wizerunku i budowanie silnej marki osobistej naszych klientów.

Poza umiejętnością tworzenia angażujących treści i ustawiania kampanii reklamowych na kanałach social media, będziemy również ponosić odpowiedzialność za budowanie relacji z odbiorcami, reagowanie na negatywne opinie i ewentualne zażegnywanie kryzysów.

Media społecznościowe rozwijają się bardzo dynamicznie. Nawet najlepszy social media manager musi śledzić na bieżąco zachodzące zmiany, doszkalać się i szukać nowych, kreatywnych rozwiązań. Warto więc zastanowić się, czy ma się w bagażu odpowiedni zasób cech, które pozwolą odnaleźć się w tym zawodzie.

Szkolenia social media – ile kosztują?

Szkolenia social media dostępne są zarówno w wersji online jak i stacjonarnej. Można znaleźć darmowe i te, które kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Dwudniowe i kilkumiesięczne. Wachlarz jest niesamowicie szeroki, ale to my musimy podjąć decyzję, który z nich spełnia nasze oczekiwania i odpowiada wymaganiom. Nie sposób podjąć szybką decyzję, tym bardziej, że decyzja dotyczy naszego rozwoju i pracy, którą mamy wykonywać. Warto więc najpierw określić jakie mamy oczekiwania, sprawdzić oferty najpopularniejszych ofert i dopiero wówczas podjąć decyzję.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here