Kredyt dla spółki i pandemia

Pewną część kredytów dla spółek miały firmy działające w branży gastronomicznej i to jeszcze przed początkiem tej dość złośliwej pandemii. Mowa tu konkretnie o tym, że ( https://habzafinanse.com.pl/kredyt-dla-spolki/ ) tego typu kredyty zaciągnięto jakieś kilka miesięcy przed marcem roku 2020 lub nawet w tym konkretnym marcu. Jeśli zaś chodzi o czas obecny, czyli o drugą połowę lutego roku 2022, to wielu przedsiębiorców żałuje tej decyzji i to nawet szczerze. Chodzi tu rzecz jasna o finanse, bo przez te dwa lata trwania pandemii było tak, że w sezonach jesień – zima – wiosna utrzymywało się przynajmniej to częściowe blokowanie gospodarki, a ono systematycznie zwiększało inflację. Efekt ten zapewne pojawi się nawet jesienią roku 2022 i potrwa aż do maja roku 2023. Jakaś część z nas z kredytami dla spółek widzi w tym spore powody do zmartwień, bo im wyższa inflacja tym mniej wartą jest każda złotówka, a banki muszą sobie rekompensować ten efekt podwyższaniem oprocentowania. Brzmi to dość słabo jeśli chodzi o ludzi, którzy to działają w branży gastronomicznej i wiedzą bardzo sporo o problemach ich kolegów, którzy działają w tym średnim mieście jakieś dwadzieścia kilometrów dalej i co równie istotne ledwie co mogą działać.

Nieciekawe historie

Wiele spółek działających z branży gastronomicznej zakończyło już działalność przez kredyty zaciągnięte przed początkiem pandemii i co równie istotne tacy przedsiębiorcy stracili ( https://habzafinanse.com.pl/kredyt-dla-spolki/ ) nawet majątki życiowe, które to gromadzili przez długie lata. Dodatkowo tacy przedsiębiorcy stali się tematem jakichś programów telewizyjnych o kryzysie ekonomicznym powiązanym z tą konkretną pandemią. Jakaś część z nas poznała te osoby w sensie bezpośrednim i dlatego też wątpimy w to, że ta pandemia się szybko zakończy. Raczej też jesteśmy pewni tego, że inflacja się niestety pogłębi a sam ten kryzys ekonomiczny potrwa jeszcze wiele lat. Tak niestety bywa w tym naszym obecnym świecie i co równie istotne nie szykuje się raczej na poprawę, bo większa ilość spółek z branży gastronomicznej ratuje się obecnie przed tonięciem w długach za pomocą dość rozmaitych metod, które to nie zawsze dają akuratny skutek.

Inne ważne wzmianki

Może i obecnie sytuację w Polsce nieco ratuje tarcza antyinflacyjna, ale ludzie związani ze spółkami biorącymi kredyty myślą raczej o tym, że ta tarcza nie działa najlepiej, czyli jeśli inflacja to pociąg rozpędzony do 100 kilometrów na godzinę, to przez tę tarczę jedynie nieco zwolnił do około 90 kilometrów na godzinę i nadal szkodzi gospodarce. Trudno dokładnie powiedzieć jak to wszystko dalej będzie wyglądać, bo nie wiadomo czy blokowanie gospodarki jesienią roku 2022 będzie równie twarde, a może takim być. Dlatego ten kryzys gospodarczy się pogłębi i wielu z nas będzie miało o wiele trudniej. Rzecz jasna już teraz jest nieciekawie, ale ludzi szukających mediatora w kontakcie z jednym z banków lub z kilkoma, a taki mediator nie zadziała tak jakby wielu sobie tego życzyło i to z dnia na dzień. W czasie kryzysu ekonomicznego to nie możliwe, bo w takich czasach wielu ma ciężko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here