magazyn

Jeżeli prowadzimy własną firmę, to w wielu przypadkach decydujemy się na wynajęcie jakiegoś lokalu, w którym będziemy mogli spotkać się z klientami. W przypadku jednoosobowej działalności zazwyczaj pracujemy w zaciszu własnego domu. Jednak nie zawsze to jest najlepsze rozwiązanie, ponieważ kontakt z klientami jest bardzo ważny. Wiele oczywiście zależy od tego w jakiej branży działamy. Jeśli jesteśmy programistami, to zacisze własnego domu na pewno nam wystarczy. Jeżeli jednak zajmujemy się czymś innym, to lokal na mieście z całą pewnością będzie potrzebny.

Wynajem powierzchni magazynowych

Praktycznie w każdym mieście znajdują się magazyny do wynajęcia. Cieszą się one sporym zainteresowaniem, ponieważ wielu przedsiębiorców chce mieć swój własny magazyn logistyczny, który będzie znajdować się w dobrej lokalizacji. Wydaje się, że lokalizacja w tym przypadku ma bardzo duże znaczenie, chociaż to też zależy od specyfiki branży. Zazwyczaj szukamy magazynów jedynie w okolicy, która nas interesuje. W większych miastach raczej nie mamy z tych problemów. W mniejszych miejscowościach zapewne przedsiębiorcy mają zdecydowanie mniejszy wybór. Jednak ich potrzeby także są inne i trzeba mieć tego świadomość.

Często działamy w branży związanej ze sprzedażą jakiegoś produktu. Nic więc dziwnego, że potrzebne są nam powierzchnie magazynowe do wynajęcia. Musimy posiadać bowiem miejsce, w którym będziemy przechowywać towar. Często za taki magazyn płacimy znacznie mniej niż za lokal, w którym prowadzimy swoją działalność. Dlatego takie rozwiązanie nam bardzo odpowiada, ponieważ dzięki temu mamy miejsce na towar i jednocześnie możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Ceny magazynów do wynajęcia są różne. Wiele zależy oczywiście od lokalizacji oraz d metrażu takiego magazynu. Jeżeli szukamy magazynu w centrum wielkiego miasta, to musimy liczyć się z tym, że będziemy mieć problem ze znalezieniem takiej powierzchni. Jeśli już nam się uda znaleźć dobry magazyn w samym centrum, to zapłacimy za niego sporo. Czasami nie mamy innego wyjścia, ponieważ jedynie taka lokalizacja nas interesuje. Jeżeli natomiast interesuje nas magazyn gdzieś na obrzeżach firmy, to z całą pewnością zapłacimy za niego znacznie mniej.

Magazyny logistyczne

Bardzo często szukamy magazynu do wynajęcia w konkretnej lokalizacji. Jednak czasami warto też poszukać w innych miejscach, ponieważ dzięki temu możemy znaleźć naprawdę fajny magazyn po atrakcyjnej cenie. Czasem odległość nie będzie mieć aż tak dużego znaczenia. Magazyn może być umiejscowiony z daleka od centrum naszego miasta, ale dojazd do niego może nam zajmować niewiele czasu. Nawet mniej niż do magazynu znajdującego się w dzielnicy, w której prowadzimy działalność. Wszystko dlatego, że duże miasta często są bardzo zakorkowane. Lepiej więc czasami wynająć coś na obrzeżach i korzystać z obwodnic miejskich, które sprawiają, że czas dojazdu do centrum bardzo nam się skraca. Mniej czasu spędzamy w korkach i dzięki temu jesteśmy też mniej zestresowani, a to przecież także powinno mieć znaczenie. Nasze samopoczucie jest bowiem bardzo ważne.

Jeśli właśnie zamierzamy znaleźć magazyn, który można wynająć, to zastanówmy się najpierw jaki metraż będzie nam odpowiadać. Może się bowiem okazać, że nie będziemy potrzebować jakiegoś wielkiego magazynu, więc nie będą nas interesować firmy, które zajmują się wynajmowaniem wielkich powierzchni magazynowych. Jeżeli dobrze wszystko przeanalizujemy, to poszukiwania odpowiedniego magazynu zajmą nam znacznie mniej czasu.

Przed rozmową z właścicielem magazynu warto się też dowiedzieć jakie są ceny na rynku. Dobrze też obiektywnie spojrzeć na swoją sytuację finansową w danym momencie, żeby wiedzieć na jaki wydatek możemy sobie pozwolić. Pamiętamy o tym, że zawsze możemy negocjować cenę wynajmu. Jeżeli magazyn spełnia nasze oczekiwania, ale jego cena jest za wysoka, to porozmawiajmy z właścicielem. Nie bójmy się negocjować, ponieważ dzięki negocjacji możemy czasami zyskać sporo. Nie chodzi jednak o to, żeby za wszelką cenę obniżyć cenę. To już nie nazywa się negocjacją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here