Praca w domu przez internet
fot. pixabay.com

Zarabianie przez internet stało się na tyle popularne, że zaczęły powstawać nowe zawody wykonywane z tzw. kanapy, o których jeszcze 5 czy 10 lat temu nikt nie słyszał. Rozwój technologii, zapotrzebowanie rynku i zwiększenie możliwości sprawiły, że zarabiać w internecie bez wychodzenia z domu może każdy, a odrobiną wysiłku można zapewnić sobie dochód, który pozwoli na rezygnację z etatu. Do listy zawodów wykonywanych online dochodzą również zawody, które znamy od dawna np. księgowa czy adwokat. No, ale nie każdy z dnia na dzień może zostać adwokatem. Są za to inne sposoby, by z dnia na dzień zacząć zarabiać przez internet.

Zawody, które można wykonywać przez internet

  • wirtualna asystentka – osoba pracująca w tym zawodzie zajmuje się prowadzeniem administracją biurową, umawianiem spotkań, odpowiadaniem na wiadomości mailowe. Sprawuje obowiązki tradycyjnej asystentki lub sekretarki. Zakres działań i wynagrodzenie omawiane są indywidualnie.
  • copywriter – osoba pracująca w tym zawodzie realizuje zlecenia na pisanie tekstów na strony internetowy, opisy do sklepów internetowych, artykuły, treści reklamowe na ulotki, broszury, a także teksty pod kątem SEO, precle itp.
  • social media manager – osoba pracująca w tym zawodzie zarządza profilami mediów społecznościowych firm, marek. Osobowości. Posiada umiejętności w budowaniu zaangażowanej społeczności oraz kreowaniu i wzmacnianiu wizerunku firm.
  • influencer – osoba pracująca w tym zawodzie za pośrednictwem swoich kanałów społecznościowych wpływa na opinię innych na temat usług, marek, firm, produktów. Zarobki uzależnione są od rodzaju kampanii, zakresu działań oraz liczby obserwatorów influencera.
  • specjalista SEO – osoba pracująca w tym zawodzie zajmuje się optymalizowaniem witryn pod kątem wyszukiwarek internetowych, zwiększaniem ich widoczności w sieci, docieraniem do potencjalnych klientów. Pozycjonera SEO musi cechować analityczne myślenie i umiejętność wysnuwania wniosków na podstawie liczb i wykresów.
  • freelancer – tzw. wolny strzelec, to nie zawód a określenie osoby pracującej zdalnie na własny rachunek, realizującej zlecenia z zakresu wyuczonego przez siebie zawodu. Freelancerem może być wirtualna asystentka, grafik, copywriter, programista.
  • youtuber – osoba pracująca w tym zawodzie prowadzi kanał na Youtube i ma na tyle rozwiniętą liczbę subskrybentów i wyświetleń, że dochód stanowią współprace z markami oraz z reklam wyświetlanych przed filmami lub w ich trakcie.
  • bloger – osoba zarabiająca w tym zawodzie wie, jak pisać bloga, by przyciągnąć czytelników, ma rozwinięte kanały social media, zarabia na współpracach z markami, z wyświetleń reklam zamieszczonych na blogu, artykułów sponsorowanych itp.
zarabianie przez internet
fot. pixabay.com

Sposoby zarabiania przez internet

Poza wyżej wymienionymi zawodami, które mogą stanowić pełnoetatową pracę, istnieje również wiele sposobów, by zapewnić sobie dodatkowy dochód. Jest to między innymi:

wypełnianie ankiet – rejestracja na stronach zapewniających płatne wypełnianie ankiet jest darmowa. Po rejestracji użytkownik drogą mailową jest informowany dostępnych do wypełnienia ankietach. Za wypełnienie ankiety otrzymuje zazwyczaj punkty, które później przeliczane są na złotówki. Jednocześnie można być zarejestrowanym na kilku tego typu stronach. Zadanie zajmuje ok. Kilku minut dziennie, jest łatwe do wykonania, niestety zapewnia relatywnie niskie zarobki.

klikanie w reklamy – podobnie, jak w przypadku ankiet wymagana jest rejestracja (również darmowa), a wynagrodzenie także nalicza się początkowo w formie punktów. Niestety zarobki również są zdecydowanie niższe niż w przypadku innych form zarabiania.

– programy afiliacyjne – rejestracja w programach partnerskich jest bezpłatna. Po dokonaniu rejestracji afiliant może zarabiać na polecaniu produktów/usług i otrzymywaniu prowizji za każde zamówienie złożone z jego polecenia. Prowizja waha się (w zależności od produktów i programów partnerskich) od 3 do nawet 40%.

– kryptowaluty – zarabianie na kryptowalutach wymaga rejestracji na odpowiednich platformach. Niestety wymaga również pewnych inwestycji. Wiąże się również z pewnym ryzykiem utraty środków.

Metod zarabiania przez internet jest wiele, każdy możne znaleźć zajęcie, które będzie odpowiadało jego umiejętnościom, zainteresowaniom czy kwalifikacjom. Wystarczy tylko dobrze się zastanowić, czym chcielibyśmy się zajmować i po prostu zacząć to robić.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here