Internet to nie tylko źródło rozrywki. To także możliwość zarobku od kilkuset złotych miesięcznie do nawet kilku czy kilkunastu tysięcy. Wszystko uzależnione jest od poświęconego przez nas czasu i zaangażowania. Jedną z metod zarabiania jest klikanie w reklamy. Od czego zacząć i czy można na tym zarobić?
Najlepszą i najbardziej dochodową metodą jest oczywiście zarabianie na swoim doświadczeniu, wiedzy, umiejętnościach, dlatego największe pole do popisu mają takie zawody jak specjalista SEO, social media manager, copywriter czy wirtualna asystentka. Nie pozostają jednak w tyle zawody kreatywne, takie jak influencer, freelancer, bloger, youtuber. Przez internet swoje usługi świadczą takie zawody, jak adwokat czy księgowa. Są to jednak zawody wymagające ciągłej pracy, zaangażowania i wkładu, a co, jeśli ktoś chciałby tylko dorobić poświęcając kilka lub kilkanaście minut dziennie?
Klikanie w reklamy – podstawy
Klikanie w reklamy, to podobie jak wypełnianie ankiet, metoda na zarabianie przez internet nie wymagająca specjalistycznej wiedzy, umiejętności, czy większego zaangażowania. Wystarczy umiejętność klikania myszką i ewentualnie znajomość języka angielskiego, ponieważ niekiedy można trafić na zagraniczną stronę. Dość istotny jest fakt, że zarabianie poprzez klikanie w reklamy nie wymaga żadnego wkładu finansowego, co jest dość znaczącym plusem dla osób obawiających się inwestycji i młodszych użytkowników.
Minusem zarabiania na klikaniu w reklamy są niewielki zarobek. Można oczywiście osiągnąć przyzwoite kwoty, ale to wymaga już poświęcenia większej ilości czasu, co nie powinno stanowić problemu osobom, które mają go w nadmiarze.
Klikanie w reklamy – ile można zarobić?
Za kliknięcie w reklamę zwykle można zarobić kilka groszy. Reklamy wysyłane są drogą mailową lub dostępne na specjalnych stronach, na których wcześniej należy dokonać rejestracji. Zarejestrować się można na kilku tego typu stronach, ponieważ linki z reklamami nie są dostępne przez cały dzień, a ich ilość zwykle jest ograniczona. Rejestracja na kilku stronach pozwala zarobić nieco więcej.
Poświęcając kilka minut dziennie zarobić można średnio kilka groszy. Nie są to kwoty, które sprawią, że zostaniemy milionerami lub spełnimy swoje marzenie o nowym domu z basenem czy samochodzie. Niestety. Można jednak zagwarantować sobie dodatkowe pieniądze, których nie zarobilibyśmy np. siedząc przed telewizorem. Rezultaty również nie pojawią się natychmiast, ale konsekwencja i systematyczność mogą pomóc odnieść sukces. Zdecydowanie bardziej opłacalne są zagraniczne serwisy, które oferują znacznie więcej za klik niż polskie strony.
![zarabianie na klikaniu w reklamy](http://www.fairplay.org.pl/wp-content/uploads/2020/12/office-381228_640.jpg)
Może budzić zdziwienie fakt, że ktoś chce płacić za kliknięcie w reklamę. Otóż, taka forma zarobku staje się coraz popularniejsza, ponieważ rośnie konkurencja na rynku, a firmy płacą za kliknięcie w reklamę, która promuje ich produkt. W ten sposób starają się zainteresować potencjalnego klienta swoją ofertą, dzięki czemu wzrasta szansa, że ktoś zainteresuje się produktem i za niego zapłaci.
Klikanie w reklamy – czy to jest legalne?
Są to całkowicie legalne strony płacące za oglądanie wyświetlanych na nich reklam. Firmy wykupują reklamę w serwisie, z kolei serwis płaci użytkownikom za wyświetlenie tych reklam. Jak to działa? Przede wszystkim należy dokonać rejestracji, by móc rozpocząć zarabianie w programach typu PTC (paid-to-click). Po kliknięciu w reklamę należy odczekać kilka sekund, a zarobek zostanie automatycznie przypisany użytkownikowi. Dłuższy czas pozostania w reklamie to większy zarobek. Po uzbieraniu minimalnej kwoty można dokonać wypłaty. Minimalna kwota podana jest zapewne w regulaminie. Kwota jest zróżnicowana w zależności od programu.
Klikanie w reklamy nie jest zbyt dochodowym zajęciem, nie traci jednak przez to na popularności. Dla wielu osób jest wygodną i niezwykle prostą metodą na pozyskanie dodatkowych pieniędzy. Nie trzeba wiedzieć jak pisać bloga ani jak prowadzić kanał na YouTube, by praca przez internet zapewniła dodatkowe źródło dochodu. Wystarczy systematyczność i odrobina czasu, by np. odłożyć na wakacje.