co to jest afiliacja
fot. pixabay.com

Internet to źródło rozrywki i wiedzy, ale także bezdenna kopalnia pomysłów na siebie. Tu możemy odkrywać możliwości, jakie dają nam nowe zawody, o których nie słyszeli jeszcze nasi rodzice, bo powstały stosunkowo niedawno (copywriter, influencer, freelancer, wirtualna asystentka), inwestować w rozwój osobisty (szkolenia online i kursy internetowe typu: kurs Excel online, kursy językowe, kursy księgowe online). Istnieją również metody na zarabianie przez internet, a jedną z nich jest afiliacja. 

Co to jest afiliacja?

Afiliacja to odłam marketingu internetowego, dający możliwość zarabiania na swoich stronach internetowych, pod warunkiem, że są one odwiedzanie przez internautów. Afiliant jest wynagradzany za każdego klienta, którego przekieruje ze swojej strony na stronę reklamodawcy (CPC/PPC – Cost Per Click/Pey Per Click) lub za każde zamówienie, którego dokona klient za pośrednictwem jego linku afiliacyjnego (CPA – Cost Per Action/Cost Per Acqusition).

Co to jest link afiliacyjny?

Rejestrując się w programie partnerskim stajesz się afiliantem. Abyś mógł zacząć zarabiać potrzebujesz odpowiednich narzędzi. Jednym z nich i w zasadzie kluczowym jest link afiliacyjny (partnerski).

Każdy partner posiada swoje indywidualne linki afiliacyjne, dzięki czemu poprawnie zliczane są informacje o kliknięciach lub zamówieniach za ich pośrednictwem. Linki afiliacyjne mogą przekierowywać do konkretnych produktów znajdujących się w ofercie programu partnerskiego lub do samego programu. Udostępniając linki do produktów otrzymujesz ustaloną w programie prowizje za każde zamówienie, które odbyło się za twoim pośrednictwem (mowa o modelu CPA), z kolei udostępniając link do programu partnerskiego otrzymujesz prowizję ze wszystkich zamówień, które zostały dokonane za pośrednictwem partnera, który zapisał się do programu klikając w twój link afiliacyjny.

linki afiliacyjne
fot. pixabay.com

Gdzie używać linków partnerskich?

BLOGI
– sidebar (boczny panel) – tutaj najskuteczniej sprawdzają się banery. Banery, podobnie jak zdjęcia czy obrazki dostępne są w programach partnerskich. Przeznaczone są dla partnerów, by ułatwić im zarabianie i śmiało możesz z nich korzystać. Zamieszczając baner musisz pamiętać, by zawierał on twój link afiliacyjny, bez tego prawidłowe zliczanie statystyk nie będzie możliwie.
– treść artykułu tematycznego – możesz umieścić baner między akapitami wpisu lub podlinkować (koniecznie swoim linkiem partnerskim) frazę dotyczącą produktów/usług, do których przekierowuje link.
treść recenzji – recenzując produkt, który promujesz przybliżasz swoim czytelnikom jego zalety. Dzięki temu twojemu czytelnikowi łatwiej podjąć decyzję o jego zakupie.

SKLEPY INTERNETOWE
Możesz tworzyć sklepY internetowe oferujący produkty z programu partnerskiego. Sprzedaż będzie odbywała się za twoim pośrednictwem, ale tylko wirtualnie, nie musisz więc martwić się wysyłką produktów, stanem magazynu, ani odbiorem niedoręczonych paczek.

STRONY WWW / PORTALE / BLOGI
Jeśli masz lekkie pióro, ale nie chcesz inwestować we własne strony internetowe możesz skontaktować się z kilkoma portalami, serwisami internetowymi czy blogerami, którzy mają grono swoich czytelników. Zaproponuj im bezpłatne pisanie artykułów gościnnych w zamian za publikacje ich z twoim linkiem partnerskim lub banerem.

KOMENTARZE
Komentarze możesz zamieszczać praktycznie wszędzie. Na blogach, forach internetowych, w grupach na FB, portalach. Pamiętaj jednak, by twój komentarz był wartościowy i publikowany w miejscach powiązanych tematycznie z ofertą zawartą pod linkiem partnerskim. Nie możesz być spamerem, sam szybko przekonasz się, że niewiele na tym skorzystasz.

AUKCJE INTERNETOWE
Nie musisz posiadać stron www, nie musisz prowadzić blogów ani pisać komentarzy, wystarczy, że będziesz zamieszczać produkty z programu partnerskiego na aukcji Internetowej.

Afiliacja to doskonała metoda zarabiania (bez inwestycji i wkładu własnego) dla osób aktywnych w siecie. W szybkim czasie może zapewnić dochody wyższe od głównego źródla utrzymania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here