strona internetowa
fot. pixabay.com

Posiadanie własnej strony internetowej wpływa doskonale na personal branding (budowanie marki osobistej), kreowanie wizerunku, tworzenie własnego e-commerce, zarabianie na afiliacji, stosowanie innych metod na zarabianie przez internet, ale także na rozwijanie pasji, docieranie do szerszego grona odbiorców itd. Zakup własnej domeny to koszt ok. 60zł (roczna opłata domena+hosting) i trwa zaledwie kilka minut. Za chwilę dowiesz się, ile możesz zyskać decydując się na swój własny adres www.

Dlaczego warto mieć stronę internetową?

  • publikując treści pod swoim własnym adresem jesteś ich właścicielem i masz pewność, że przez nikogo nie zostaną usunięte. Nie zostaną także zasłonięte informacjami publikowanymi przez innych użytkowników,
  • tworząc własną stronę budujesz wizerunek, wiarygodność i zaufanie. Pomyśl, na co zwracasz uwagę dokonując zakupów online. Internauci chcą mieć pewność, że miejsce ich zakupów jest sprawdzone i bezpieczne. Tworząc taką przestrzeń zwiększasz zainteresowanie produktami z programu partnerskiego lub swoimi własnymi, jeśli tworzysz sklep intrenetowy i wzbudzasz zaufanie potencjalnych klientów.
  • szybko zauważysz, że im większe Twoje zaangażowanie odbiorców tym więcej korzyści, powiem posiadając własną stronę internetową stajesz się influencerem , a jak wiadomo influencer marketing daje ogromne możliwości. Zapewniając swoim odbiorcom zaangażowanie i profesjonalizm jesteś w stanie zyskać ich zaufanie i lojalność.
  • tworząc własną przestrzeń internetową możesz korzystać z wielu metod zarabiania online. Jeden adres a setki możliwości. Skorzystaj z tego!
dlaczego warto miećä stronę
fot. pixabay.com

Treści, które sprzedają

UNIKALNE TEKSTY
W sieci bardzo łatwo sięgnąć po cudzą własność i wykorzystać ją u siebie. Najszybszą metodą zapełniania treścią własnych stron jest wykorzystywanie już istniejących tekstów. Pamiętaj jednak, że są to nielegalne działania, ponieważ nawet w sieci obowiązują prawa autorskie. Dodatkowo wykorzystując już istniejący tekst na swojej stronie szkodzisz własnemu pozycjonowaniu (co potwierdzi każdy specjalista SEO) i zmniejszasz widoczność własnej domeny w wyszukiwarce. Jeśli internauci przestaną odwiedzać Twoją stronę, sprzedaż na niej nie będzie miała sensu. Warto więc dowiedzieć się, jak pisać bloga i zacząć tworzyć własny content.

INFORMACJE I KORZYŚCI
Przeanalizuj swoje zakupy online. Zastanów się, na co zwracasz uwagę, jakich informacji poszukujesz. Spójrz na siebie, jak na swojego potencjalnego klienta. Zastanów się jakich informacji potrzebujesz, by zdecydować się na zakup, jakie korzyści zapewni ci dany produkt i dlaczego powinieneś go mieć. Teraz spisz wszystkie swoje uwagi i spostrzeżenia. Tak właśnie powstaje oferta reklamowa. Zastanów się, co jeszcze mógłbyś dodać do treści, popraw literówki i masz gotowy tekst. Sam widzisz jak niewiele czasu zajęło ci stworzenie tego materiału. Właśnie stworzyłeś unikalną, wartościową treść, która zacznie dla ciebie zarabiać.

ATRAKCYJNE DODATKI
Internauci są wzrokowcami. Lubią estetyczne zdjęcia, ciekawe filmy, wykresy, obrazki. Dodając do swojej treści estetyczne (najlepiej własnego autorstwa) fotografie sprawiasz, że Twoja oferta staje się jeszcze bardziej atrakcyjna. Fotografia jest uzupełnieniem treści i ma bardzo ważne znaczenie, zwłaszcza kiedy na swojej stronie internetowej chcesz zaprezentować swój własny produkt. Jeśli budujesz swój własny wizerunek ogromne znaczenia ma również to, jak ty się prezentujesz na zdjęciach. Sprawdź, jak w wizytówce swojej strony prezentuje się np. wirtualna asystentka czy life coach i zastanów się nad wykonaniem własnej sesji wizerunkowej.

WIDOCZNOŚĆ
Skoro już masz unikalny, wartościowy tekst otoczony estetycznymi materiałami graficznymi, warto pokazać swoją ofertę innym. Sprawdź, jak silny potencjał drzemie w social media marketingu. Największym medium społecznościowym jest Facebook. Swój link możesz udostępniać swoim znajomym, w grupach tematycznych, na forach, blogach. Zwiększając zasięg i widoczność swojej oferty zwiększasz swoje zyski!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here