wypełnianie ankiet
fot. pixabay.com

Wiele osób szuka prostego sposobu na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Okazuje się, że internet to nie tylko kopalnia wiedzy i rozrywki. To również niewyczerpane źródło pomysłów na zarabianie. Nie wszystkie metody są proste i niewymagające dużego nakładu czasu. Część z nich wymaga od nas odpowiednich kwalifikacji, wiedzy, umiejętności (specjalista SEOsocial media manager, wirtualna asystentka, adwokat), inne z kolei kreatywności (influencer, copywriter, freelancerbloger). 

Istnieją jednak zajęcia w sieci, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy, doświadczenia, umiejętności, ani zbyt dużych nakładów czasu. Brzmi jak spełnienie marzeń o pracy idealnej? Tylko z pozoru. Sprawdź na czym polega wypełnianie ankiet i ile można na tym zarobić?

Wypełnianie ankiet to podobnie jak klikanie w reklamy najprostsza metoda na zarabianie przez internet. Niepotrzebny kanał na YouTube ani wiedza, jak pisać bloga. Wystarczy czas, regularność i konsekwencja.

Wypełnianie ankiet – jak się do tego zabrać?

Przede wszystkim należy dokonać rejestracji na stronach oferujących wypełnianie ankiet. Warto wiedzieć, że można być użytkownikiem kilku takich stron jednocześnie. O ankietach do wypełnienia jest się informowanym poprzez adres email podany przy rejestracji.

Zaletą takiej formy zarobku jest brak konieczności wychodzenia z domu oraz niewielki wysiłek intelektualny. Ankiety można wypełniać zaraz po przebudzeniu, przed snem, w trakcie lunchu lub przerwy w pracy na etacie. Tak, zgadza się. Wypełnianiem ankiet mogą zajmować się również osoby pracujące na etacie.

Wypełniać ankiety może właściwie każdy. Metoda świetnie sprawdza się w przypadku mam będących na urlopie macierzyńskim, studentów, emerytów czy freelancerów.

wypełnianie ankiet
fot. pixabay.com

Można się zastanawiać, komu właściwie potrzebne są te ankiety i kto chciałby za nie płacić? Otóż, wiele firm tworzy ankiety na potrzeby uzyskania opinii a temat swoich produktów czy usług.  Ta wiedza wpływa na analizę rynku, zatem dla firm jest niemalże bezcenna. Umożliwia sprawdzenie na co jest popyt, daje obiektywny pogląd na produkty lub usługi danej firmy. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej jest ocenić, co wymaga poprawek, gruntownych zmian, co należy wycofać ze sprzedaży, a czego wyprodukować więcej. Dla firm, które budują świadomość marki, opinia publiczna jest niezwykle ważna.

A więc na wypełnianiu ankiet korzystają obie strony: firma uzyskuje opinię o produkcie/usłudze, a respondent wynagrodzenie za wypełnione ankiety.

Wypełnianie ankiet – ile można zarobić?

Minusem wypełniania ankiet są niestety zarobki. Nie należy się nastawiać, że taka forma pracy przyniesie miliony. Wynagrodzenie najczęściej ma formę punktów, które potem można wymienić na pieniądze, bony, nagrody rzeczowe lub doładowania do telefonu komórkowego. Wypłaty pieniężne wahają się w granicach od 3-30 zł za wypełnienie jednej ankiety. Cena uzależniona jest od rodzaju i długości ankiety. Czas wypełniania jednej ankiety waha się od 10 do 30 minut. Należność najczęściej trafia na konto bankowe lub konto PayPal. Zagraniczne paele dają możliwość wypłaty czeków, które można realizować w polskich bankach, warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie banki dają taką możliwość.

Wart wiedzieć, że większość paneli z ankietami posiada swoje programy partnerskie. Zaproszenie swoich znajomych daje szansę zwiększenia zarobku, ponieważ respondent otrzymuje dodatkowe wynagrodzenie za znajomego, który dokona rejestracji.

Nie należy się jednak nastawiać na wysokie dochody, chyba że jest to nasza wymarzona praca w domu przez internet i poświęcimy jej naprawdę sporo czasu. Niestety na dłuższą metę wypełnianie ankiet jest bardzo nużące, ale mimo wszystko stanowi ciekawą i prostą formę podreperowania domowego budżetu, bo raczej w tym przypadku nie można zakładać, że wypełnianie ankiet będzie stanowiło główne źródło utrzymania.

Źródło: Agencja badawcza Fieldstat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here