firma przeprowadzkowa
fot. pixabay.com

Przeprowadzki z reguły kojarzą się ze stresem i nerwami. Oznaczają koniec jednego etapu w życiu i początek kolejnego, nic więc dziwnego, że wywołują skrajne emocje. Do tego dochodzi ogrom pracy i przygotowań i strach, że o czymś zapomnieliśmy. Nie każdy z nas musi wiedzieć, co to jest logistyka i jak specjalista ds. logistyki ułatwia sobie pracę planując transport. Mamy prawo do wszystkich emocji, ale wielu z nich możemy zapobiec np. wybierając odpowiednią firmę przeprowadzkową

Czym kierować się przy wyborze firmy przeprowadzkowej?

  • Zakres usług

Jeśli interesują nas przeprowadzki międzynarodowe, należy dowiedzieć się, która firma świadczy transport międzynarodowy. Bardzo łatwo o taki zwłaszcza na terenie Europy. Wiele firm zapewnia busy do Niemiec, Anglii, Holandii i innych krajów.

Firmy przeprowadzkowe w swojej ofercie posiadają nie tylko transport mebli i rzeczy z jednego mieszkania do drugiego. Często można liczyć także na utylizację niepotrzebnych już rzeczy (w tym właśnie starych mebli, a także sprzętów AGD i RTV), dostarczenie kartonów itp.

Niektóre firmy przeprowadzkowe oferują również różne rodzaje magazynów, w których jest możliwe przechowanie dużych przedmiotów przez kilka dni, gdzie mają zapewnione bezpieczeństwo i odpowiednie warunki (przechowywanie urządzeń, mebli, biżuterii, itp.).

  • Rekomendacje

Rekomendacje mają ogromną siłę. Poszukiwania właściwej firmy przeprowadzkowej warto rozpocząć od popytania wśród znajomych i rodziny, czy mogą polecić kogoś sprawdzonego. Jeśli to nie pomoże, należy wykorzystać marketing internetowy. To najlepsze narzędzie, by znaleźć firmy, których usługi nas interesują i od razu poczytać na ich temat opinie internautów. Od wyboru właściwej firmy zależy sprawny przebieg naszej przeprowadzki, dlatego warto poświęcić temu zadaniu dłuższą chwilę.

Warto pamiętać, że czasami znalezione przez nas informacje o danej firmie mogą stanowić wyłącznie kreowanie wizerunku przez agencje PR, dlatego brak jakichkolwiek negatywnych lub neutralnych opinii niekoniecznie musi świadczyć o stuprocentowym profesjonalizmie firmy, a o dobrych działaniach marketingowych. Należy więc zachować czujność.

  • Pierwsze wrażenie

Najlepiej jest udać się do siedziby firmy i odbyć wyczerpującą rozmowę, która rozwieje nasze wszelkie wątpliwości lub sprawi, że nie zdecydujemy się na tę właśnie firmę. Doradztwo, sugestie i otrzymane wskazówki świadczą o doświadczeniu i profesjonalizmie naszego rozmówcy, a przecież na takiej właśnie firmie nam zależy.

Żadna renomowana firma nie podejmie się współpracy bez podpisania odpowiedniej umowy, która jest zabezpieczeniem dla obu stron. Po stworzeniu i podpisaniu takiego dokumentu obie strony będą dokładnie wiedziały, jakie mają prawa i obowiązki. Zawarta umowa powinna zawierać takie informacje jak termin przeprowadzki, cena usługi i zakres oraz inne niezbędne informacje.

  • Ubezpieczenie

Należy wiedzieć, że firma transportowa (w tym przeprowadzkowa) musi posiadać aktualne, specjalne ubezpieczenie OC. Polisa powinna gwarantować ochronę naszej własności na wypadek kradzieży lub zniszczenia. Ponadto profesjonalna firma przeprowadzkowa powinna posiadać jeszcze jedno dodatkowe ubezpieczenie, adresowane specjalnie do firm z branży przeporwadzkowej.

jaka firma przeprowadzkowa
fot. pixabay.com

Profesjonalnej firmie przeprowadzkowej powinna być doskonale znana praca logistyka. Pracowników powinna cechować wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, punktualność. Powinni pracować sprawnie, a zarazem ostrożnie, by nie uszkodzić żadnych przewożonych rzeczy.

Niezależnie od tego czy jest to zmiana mieszkania czy tylko przeprowadzka biura, wymaga to zarówno od nas, jak i od formy przeprowadzkowej dobrej i zgranej organizacji, płynności pracy, a przede wszystkim właściwego przygotowania. Należy pamiętać, by nie zostawiać pakowania na ostatnią chwilę, by kartony były odpowiednio poopisywane, a te które zawierają łatwo tłukące się elementy, powinny zostać prawidłowo zabezpieczone i oznaczone w widocznym miejscu. Wówczas przeprowadzka odbędzie się sprawnie i bez niepotrzebnych stresów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here