przeprowadzki międzynarodowe
fot. pixabay.com

Wyjazd do innego kraju zawsze wiążę się z wieloma obawami. Lęk przed nieznanym i całkowitą zmianą dotychczasowego życia sprawia, że czujemy się zagubieni i właściwie sami nie wiemy, od czego rozpocząć przygotowania, a formalności przed wyjazdem jest mnóstwo. 

Klika lat temu pewna polska rodzina postawiła wszystko na jedną kartę. Spakowała do samochodu wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, trójkę dzieci, w tym najmłodsze kilkumiesięczne i wybrali się starym wysłużonym już autem do Anglii w poszukiwaniu lepszego życia dla siebie i lepszej przyszłości dla dzieci. W portfelu mieli oszczędności, które przy skromnym życiu wystarczyć miały na miesiąc oraz kartkę ze znalezionymi wcześniej ogłoszeniami mieszkań pod wynajem w mieście nieopodal portu, w którym mieli opuścić prom. Priorytetem było wynajęcie mieszkania niezależnie od warunków, by stworzyć dzieciom, coś na kształt normalnego domu. W następnej kolejności przynajmniej jeden rodzic musiał znaleźć pracę. Mieli dużo szczęścia, ponieważ wszystko poszło zgodnie z ich planem. Można się tylko domyślać, ile nerwów ich kosztowała ta decyzja i wyprawa. Czy tak właśnie powinny wyglądać przeprowadzki do innego kraju?

Nie tak powinien wyglądać transport międzynarodowy, a już na pewno nie z małymi dziećmi. Przewozem rzeczy powinna zająć się profesjonalna firma przeprowadzkowa, na którą rodzinie było szkoda pieniędzy, przez co nie mogli zabrać wszystkiego, czego się wcześniej dorobili w kraju. Niemniej, za organizację i przebieg przedsięwzięcia powinni zostać okrzyknięci specjalistą ds. logistyki, mimo, że zapewne nie zdawali sobie nawet sprawy, co to jest logistyka? A co, jeśliby się nie udało? Czy można tak ryzykować zwłaszcza mając przy sobie małe dzieci? Jak zaplanować przeprowadzkę międzynarodową, by zapewnić bezpieczeństwo najbliższym i nie martwić się o nic?

Przy wyborze wersji ekonomicznej, odpowiednio wcześniej możemy dostarczyć kartony, szafy kartonowe, taśmy, naklejki z oznaczeniami i materiały zabezpieczające. W razie potrzeby, zajmujemy się również magazynowaniem mienia. Nasza firma posiada zróżnicowaną flotę, dzięki czemu bez problemu dobierzemy samochód spełniający Państwa oczekiwania.

wyprowadzka z kraju
fot. pixabay.com

Przeprowadzki międzynarodowe – jak zaplanować?

Wyjazd zagraniczny wiąże się z reguły z wieloma formalnościami do załatwienia. Należy wypowiedzieć wszelkie umowy z dostawcami, by uniknąć niepotrzebnego naliczania dodatkowych opłat (energia elektryczna, internet), trzeba załatwić formalności z wypisaniem dzieci ze szkół, sprawdzić ważność dokumentów tożsamości i przede wszystkim rozpocząć pakowanie i segregowanie rzeczy, które chcemy ze sobą zabrać. Nie sposób martwić się jeszcze o transport czy załadunek. Dlatego tu z pomocą przychodzą profesjonalne firmy, które świadczą przeprowadzki międzynarodowe.

Firmy przeprowadzkowe – zakres działań

W ramach współpracy firma przeprowadzkowa oferuje: staranne i bezpieczne spakowanie rzeczy, zabezpieczenie i przygotowanie ich do transportu, załadunek, transport do miejsca przeprowadzki, rozładunek mebli oraz odpowiednie ustawienie, rozpakowanie wszystkich zabezpieczonych przedmiotów. Dodatkowo ubezpieczenie wszystkich powierzonych rzeczy. Ponadto warto wiedzieć, że firmy przeprowadzkowe posiadają różne rodzaje magazynów, do ewentualnego przechowania rzeczy oraz busy do Niemiec, Anglii, Holandii i innych krajów Europy.

Przeprowadzki międzynarodowe są trudne w organizacji i w przypadku wielu krajów, wiążą się z dodatkową dokumentację. A to w co najmniej kilku krajach, może okazać się dla osoby prywatnej graniczące z cudem. Niektóre firmy przeprowadzkowe zapewniają pomoc specjalistów, którzy znają się doskonale na tego typu procedurach. Bez odpowiedniej wiedzy można sobie przysporzyć bardzo wielu problemów w nowym miejscu zamieszkania. Dlatego warto skorzystać z oferowanej pomocy.

Wydawać by się mogło, że większość przeprowadzek odbywa się w obrębia miasta lub kraju. Nic bardziej mylnego. Z międzynarodowych przeprowadzek korzystają nie tylko osoby, które wyjeżdżają z kraju, ale również ci, którzy chcą do niego powrócić. Takie usługi również są świadczone przez polskie firmy przeprowadzkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here